بهتر از 3 روز خود را بدون غذا سر كنی تا اینكه حتی یك روز خود را بدون چای بمانی  

   

   ضرب المثل قدیمی چینی


آیا تا كنون درباره غذا یا نوشیدنی كه فوایدی به اندازه چای سبزداشته باشد، چیزی به گوشتان خورده است؟

دوست دارید اطلاعات بیشتری راجع به این چای بدانید؟  

                                                                        پس به ادامه مطلب بروید  

چینی ها از زمان های بسیار قدیم به فواید چای سبز آگاهند بطوری كه از سر درد تا افسردگی را با آن درمان می كرده اند. در كتاب " رموز طبیعی برای داشتن زندگی بهتر" خانم نادین تایلور اظهار می كند كه چای سبز به عنوان دارویی با قدمت 4000 سال در چین مورد استفاده بوده است. امروزه، تحقیقات دانشمندان در آسیا و اروپا شواهد محكمی در رابطه با نوشیدن چای سبز اعلام می كند بطور مثال در سال 1994 مجله موسسه ملی سرطان، تحقیقاتی را عرضه كرد كه نشان دهنده این مطلب بود كه چای سبز تا حدود 60 درصد سرطان حنجره را بین زنان و مردان چینی كاهش می دهد. تركیبات موجود در چای سبز از رشد سلول های سرطانی جلوگیری می كند و همچنین میزان كلسترول را پایین می آورد. همچنین باعث می شود نسبت كلسترول خوب به بد افزایش یابد. بطور خلاصه شرایط زیر مواردی است كه خوردن چای سبز در آن توصیه می شود.
• سرطان
• دردهای روماتیسمی
• كلسترول بالا
• بیماری های وابسته به قلب و رگهای خونی
• عفونت
• سیستم ایمنی آسیب دیده

چه چیزی چای سبز را انقدر ویژه كرده است؟


رمز اصلی چای سبز وجود فنل های زیادی است كه در آن است مخصوصا به دلیل وجود ماده ای به نام EGCG كه آنتی اكسیدان بسیار قوی است و نه تنها از رشد سلولهای سرطانی جلوگیری می كند بلكه مانع از وارد شدن صدمه ای به سلولهای سالم می شود. همچنین در كاهش میزان كلسترول نیز نقش بسیار ارزنده ای دارد. مانع از لخته شدن غیر طبیعی خون می گردد. چرا كه لخته شدن خون باعث گرفتگی عروق می گردد كه در نهایت منجر به حمله قلبی می شود. سالها دانشمندان بر این مسئله بودند كه علیرغم غذای چربی كه فرانسوی ها مصرف می كنند كمتر از امریكایی ها به مشكلات قلبی دچار می شوند. جواب این سوال شراب قرمز بود كه منبع عظیمی از پلی فنل هاست كه اثرات منفی مصرف دخانیات و چربی های چاق كننده را از بین می برد. در تحقیق سال 1997 كه در دانشگاه كانزاس انجام شد فهمیدند كه EGCG دو برابر فنل ها، قوی است و همچنین توجیه بسیار خوبی برای این مطلب است كه چرا مردهای ژاپنی كمتر دچار حمله قلبی می شوند. با وجود اینكه تقریبا 75 درصد سیگار می كشند .

چرا سایر چایی های چینی چنین خواص مفیدی ندارند؟


چایی سبز و مشكی هر دو از گیاهی به نام كامیلیا به دست می آید. تنها چیزی كه چای سبز را متمایز می كند نحوه پروسه شدن آن است.  برگ های چای سبز وقتی در معرض بخار قرار می گیرند تركیبات EGCG شان اكسید می شود. در مقایسه چای مشكی وقتی تحت بخار قرار می گیرند EGCG موجود در آن به تركیبات دیگری تبدیل می شود كه این مواد برای مقابله با عوامل بیماری زا مقاومت چندانی ندارند.

سایر فواید


شواهد اخیر نشان می دهد كه چای سبز حتی به رژیم گیرنده ها هم كمك می كند. در نوامبر سال 1999 مجله تغذیه امریكا نتیجه تحقیقات را در دانشگاه ژنوا در سوئیس منتشر كرد. محققین دریافتند كه مردانی كه تركیبی از كافئین و چای سبز را بیش از حد معمول مصرف می كنند كالری بیشتری را نسبت به كسانی كه فقط كافئین یا فقط پلاسیبو ( داروی مسكن) استفاده می كنند می سوزانند.

اثرات مضر


تا امروز تنها اثر مضری كه از خوردن چای سبز بر جای بر جای مانده بی خوابی است آنهم به دلیل كافئین زیادی كه در این نوشیدنی وجود دارد. با این وجود چای سبز كافئین كمتری نسبت به قهوه دارد تقریبا 30 تا 60 میلی گرم كافئین در 6 تا 8 انس از چای وجود دارد در مقایسه در قهوه 100 میلی گرم كافئین در 8 انس از قهوه موجود است.


منبع : مجله اینترنتی فریا

نوشته شده در تاریخ جمعه 9 بهمن 1388    | توسط: Gharibeh - khazan    |    | نظرات()